Szkolenia

Szkolenia

Diagnostyka komputerowa pojazdów samochodowych. Platformy informacyjne.

Diagnostyka komputerowa pojazdów samochodowych. Platformy informacyjne.

Specjalistyczne szkolenia w obszarze samochodów osobowych

W dobie ogromnej dynamiki rozwoju techniki motoryzacyjnej doświadczenie i rutyna często nie są wystarczające w pracy, a zdarza się, że wręcz uniemożliwiają lokalizację problemu, ze względu na pozorny brak logicznego związku między występującym objawem, a rzeczywistą przyczyną.

Warsztaty niezależne, bez specjalizacji w jednej, konkretnej marce stają przed dużym wyzwaniem. Regularnie przyjeżdżają samochody różnych producentów, gdzie zastosowane są zupełnie odmienne rozwiązania, wymagające dopasowania różnych procedur naprawczych jak i diagnostycznych.

Nie można wszystkiego zapamiętać, natomiast kluczem do sukcesu jest umiejętność sprawnego znalezienia potrzebnej informacji w dostępnych zasobach.

Na szkoleniu zaprezentowane zostaną możliwości popularnych, dostępnych platform informacyjnych, tj. m.in. ESI [tronic], Auto data, HaynesPro Workshop, HGS Data. Każdy uczestnik będzie mógł praktycznie zapoznać się wybranymi platformami, szukać konkretnych, interesujących go rzeczy, tj. np. opisów błędów, możliwych do wyświetlenia błędów w konkretnym systemie, schematów elektrycznych, procedur montażowych, komponentów składowych konkretnego podzespołu, metod diagnostycznych wybranych komponentów oraz czujników, z uwzględnieniem możliwych przyczyn błędów jak i parametrów rzeczywistych.

Jeśli posiadasz wybraną platformę informacyjną i nie wykorzystujesz jej w pełnym zakresie bądź zastanawiasz się, która będzie idealna dla Ciebie, nie zwlekaj i zapisz się na szkolenie już dzisiaj. Eksperci wyjaśnią w jasny i czytelny sposób możliwości każdej z nich.

zobacz
Analiza parametrów rzeczywistych oraz interpretacja kodów błędów w systemach sterowania

Analiza parametrów rzeczywistych oraz interpretacja kodów błędów w systemach sterowania

Specjalistyczne szkolenia w obszarze samochodów osobowych

Szkolenie jest skierowane dla mechaników i elektryków, którzy dostrzegają potrzebę poszerzania kompetencji lub rozpoczynają swoją przygodę z diagnostyką samochodową. Na szkoleniu poznasz zasady funkcjonowania systemów sterowania silników benzynowych i „diesli” oraz modyfikacje, możliwości diagnostyczne i dodatkowe funkcje w poszczególnych ich generacjach. Poznasz sposoby działania sterowników, procesy rejestracji usterek w postaci kodów błędów oraz na które wartości rzeczywiste sterownika zwracać uwagę w przypadków podstawowych usterek. Dodatkową wartością będą uniwersalne mechanizmy oraz metody wyznaczania parametrów wzorcowych dla każdego silnika nawet w sytuacji, kiedy tester diagnostyczny ich nie zawiera.

Istnieje możliwość indywidualnego ustalenia zakresu treści, które mają zostać omówione na szkoleniu. Istnieje możliwość wykonania szkolenia w warsztacie zamawiającego z użyciem posiadanego przez niego oprogramowania.

zobacz
Podstawy diagnostyki układów elektrycznych

Podstawy diagnostyki układów elektrycznych

Specjalistyczne szkolenia w obszarze samochodów osobowych

Szkolenie skierowane w głównym stopniu do mechaników, którzy chcą poszerzyć swoje kompetencje i rozpocząć prace w obszarze elektrotechniki i elektroniki samochodowej. Na szkoleniu przedstawione zostaną w przystępny sposób, podstawowe prawa z zakresu elektrotechniki oraz zależności pomiędzy wielkościami fizycznymi, podstawowe jednostki układu SI wykorzystywane w elektrotechnice i elektronice oraz metody ich pomiaru z wykorzystaniem podstawowych przyrządów pomiarowych, tj. m.in. multimetr, cęgi prądowe itp. Z uwagi na różnorodność dostępnych schematów elektrycznych, obecnych w popularnych platformach informacyjnych, np. AutoData, ESI [tronic], HGS-Data czy Vivid Workshop, przedstawione zostaną podstawowe mechanizmy interpretacji oraz ich odczytywania. Kolejnym krokiem do sukcesu będzie wykorzystanie przekazanych informacji w praktyce, poprzez łączenie obwodów i dokonywanie pomiarów na rzeczywistych elementach instalacji pojazdu połączonej przez uczestników w trakcie szkolenia, pod okiem prowadzącego.      

zobacz
Oscyloskop w praktyce warsztatowej

Oscyloskop w praktyce warsztatowej

Specjalistyczne szkolenia w obszarze samochodów osobowych

Szkolenie jest przeznaczone dla mechaników i elektryków zajmujących się diagnostyką współczesnych systemów sterowania. Oscyloskop umożliwia kompleksową diagnostykę oraz obsługę nowoczesnych pojazdów. Naucz się wykorzystywać swoje urządzenie efektywnie i w pełnym zakresie.

Tematyka szkolenia pozwoli na poznanie podstawowych funkcji oscyloskopu, co ograniczy obawy związane z jego użytkowaniem. Dodatkową zaletą będzie kwestia doboru urządzenia do własnych potrzeb. Pomocne, niezbędne funkcje z uwagi na ogromny wachlarz różnych opcji do wyboru w szerokiej rozbieżności cenowej. Wiedza nabyta podczas szkolenia z pewnością ułatwi nam wybór właściwego urządzenia, które będzie dopasowane do naszych indywidualnych oczekiwań.

Jeżeli już posiadasz urządzenie w warsztacie, które nie jest używane ze względu na obawy czy brak niezbędnej wiedzy, skorzystaj z wiedzy trenera i używaj swojego urządzenia podczas szkolenia. Dodatkową wartością będzie zapoznanie się z innowacyjnymi, praktycznymi sondami pomiarowymi oraz przystawkami, które pomogą rozbudować zakres możliwości Twojego urządzenia.

Nie zwlekaj, wykonaj kolejny krok w kierunku skutecznej i szybkiej diagnozy. Określenie źródła problemu to moc, samo usunięcie problemu czy wymiana uszkodzonego podzespołu to tylko formalność.

zobacz
Diagnostyka czujników silnika cz. I

Diagnostyka czujników silnika cz. I

Specjalistyczne szkolenia w obszarze samochodów osobowych

Szkolenie skierowane jest do początkujących jak i doświadczonych pod względem mechaniki pracowników warsztatu, którzy chcą poszerzyć swoje kompetencje lub rozpocząć prace w szerokim obszarze elektroniki i diagnostyki samochodowej.

Czujniki są niezbędne w każdym systemie elektronicznym pojazdu. Wiele czujników nadzoruje prawidłową pracę silnika, a błędy zarejestrowane w module sterowania pochodzące od danego czujnika nie są przyczyną zaistniałej usterki, a jedynie jej następstwem. Na szkoleniu nauczysz się skutecznie diagnozować i lokalizować źródła nieprawidłowości. Poznasz metody diagnostyki punktowej, weryfikacji sprawności czujników w układach sterowania silników spalinowych, o zapłonie iskrowym oraz samoczynnym, oparte na praktycznym badaniu ich sprawności oraz sygnałów przy użyciu tradycyjnych oraz specjalistycznych urządzeń pomiarowych, analizie schematów elektrycznych. Wszystko to poparte praktycznymi przypadkami serwisowymi, z którymi możesz spotkać się w codziennej pracy.

zobacz
Diagnostyka czujników silnika cz. II

Diagnostyka czujników silnika cz. II

Specjalistyczne szkolenia w obszarze samochodów osobowych

Szkolenie stanowi rozszerzenie szkolenia z czujników cz. 1, gdzie skupiono się głównie na elementach sterowania silnika. W każdym systemie bezpieczeństwa biernego oraz aktywnego, układzie komfortu i multimediów występują czujniki nadzorujące pracę elementów wykonawczych czy rejestrujących warunki otoczenia, konieczne dla prawidłowego jego funkcjonowania. Na szkoleniu poznasz metody diagnostyki punktowej systemów, m.in. ABS/ESP, poduszek gazowych SRS, klimatyzacji, rozszerzone silnika oraz szeroko pojętych układów wspomagania kierowcy. Dodatkową wartością będą praktyczne przypadki serwisowe, sygnały prawidłowo działających oraz uszkodzonych czujników odczytywane przy użyciu tradycyjnych i specjalistycznych urządzeń pomiarowych.

zobacz

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Biuro Ekspertyz Technicznych i Szkoleń
Sławomir Olszowski
ul. Mireckiego 12 lok. 8
26-600 Radom
tel.: 48 331 40 60

Europejski Ośrodek Szkolenia Rzeczoznawców
ul. Olszynowa 23
26-600 Radom
tel.: 510 566 088
Pn. - Pt.: 08:00-16:00

biuro@eksperty-szkolenia.pl